Závod hasičské všestrannosti a brannosti

V sobotu 5.10.2024 se v Kolovči u koupaliště U Holce konal závod hasičské všestrannosti a brannosti. jedná se vlastně o novou podobu závodu požární všestrannosti.

Disciplíny jsou tvořeny ze střelby ze vzduchovky (30 špalíků o rozměrech 7×5×2 cm na vzdálenost 10 m), uzlování (tesařský uzel, lodní uzel, plochá spojka, dvojitý osmičkový uzel, liščí uzel,…), branností (překonávání překážek – lano, vodní příkop), požární ochranou (značky tech. prostředků, rizika v domácnostech, příprava na mimořádné situace, trojúhelník hoření,…), orientací v terénu (práce s buzolou, azimuty,…) základy první pomoci (postup při konkrétních zraněních a stavech ohrožujících život,…), ochranou obyvatelstva a orientací v přírodě (turistické a topografické značky, určování stop zvířat, určování stromů a rostlin,…).
Závodu se účastnilo několik desítek dětí z domažlického okresu.